خانه » همه » مطالب آموزشی » ۱۰ امکان کاربردی دیگر فیس بوک

۱۰ امکان کاربردی دیگر فیس بوک

10 امکان کاربردی دیگر فیس بوکReviewed by Admin on Mar 6Rating:

۱۰ امکان کاربردی دیگر فیس بوک

اگر فیس بوک یک کشور بود، با ۱٫۳ میلیارد مشترک خود می توانست عنوان دومین کشور پرجمعیت جهان را از آن خود نماید. زندگی در این کشور مشابهاتی را با آنچه در دنیای واقعی تجربه می کنیم شامل می شد. از حملات گروه های تروریستی گرفته تا جاسوسی دولت مرکزی از شهروندان و رعایت قوانین کلی تعریف شده مورادی بود که این روزها ساکنان برخی کشورها با آن مواجه می باشند.

در مقابل، این کشور تفاوت هایی را هم با دنیای حقیقی داشت و اطلاعات سرمایه اصلی هر شخص محسوب می شد که مراودات اصلی هم برمبنای همین اطلاعات صورت می گرفت. این اطلاعات که در حجم زیاد توسط مشترکان فیس بوک ایجاد می شود، باعث شده سیاست های امنیتی این شبکه اجتماعی همواره مورد انتقاد قرار گیرد و نگرانی های فراوان پیرامون آن مطرح شود. این شرکت که در فوریه ۲۰۱۴ راه اندازی شده است، با ۹۱۹۹ کارمند خود همچنان توسط مارک زاگربرگ ۳۱ ساله مدیریت می گردد و زیرمجموعه های بزرگی از جمله اینستاگرام، واتس اپ، Oculus VR و Private Core را در خود جا داده است.

فیس بوک دومین سایت اینترنتی پربیننده در جهان ست که روزانه ۸۹۰ میلیون نفر از آن دیدن می کنند و همه این اتفاقات باعث شده ست مجموع سرمایه های آن که در ابتدای ۱۱ سالگی فعالیت های خود به سر می برد به بیش از ۲۱۲ میلیارددلار برسد. فیس بوک سرویس ها و خدمات مختلفی را در اختیار مشترکان خود قرار می دهد که اعضای این شبکه اجتماعی به خوبی از آنها آگاهی دارند. اما کارشناسان در بررسی های خود فهرستی از امکانات و امکان های فیس بوک شناسایی نموده اند که احتمالا بسیاری از مشترکان فیس بوک تاکنون نکته ای درمورد آنها نشنیده اند و به همین دلیل در اینجا ۱۰ امکان بزرگ ترین شبکه اجتماعی جهان که احتمالا هرگز سراغ آنها نرفته اید، معرفی می شود.

10 امکان کاربردی فیس بوک که شاید ندانید

شکلک های مخفیانه

ارتباط متنی در دنیای مجازی نقص های فراوانی را شامل می گردد و در بیشتر مواقع سوءتفاهم هایی به واسطه آن به وجود می آید. نوشتن متن بدون انتقال لحن صحبت و حالت گفت و گو کاربران همواره این نگرانی را به وجود می آورد که آیا گیرنده منظور دقیق فرد مقابل را دریافت نموده است. یکی از امکان هایی که پلتفرم های مجازی برای حل مشکل مذکور در اختیار مشترکان خود قرار می دهند شکلک هایی ست که با تایپ علایم و حروف مختلف به وجود می آیند. این شکلک ها در سرویس های مختلف متفاوت تعریف شده اند و هرکدام از آنها می توانند لحن صحبت کاربر را تا اندازه ای نمایان کنند.

فیس بوک مانند دیگر پلتفرم های مجازی این شکلک ها را در اختیار مشترکان خود قرار می دهد. اما به جز آنچه در لیست شکلک ها و آیکون های تصویری فیس بوک ارایه شده است، موارد بیشتری می باشد-که کاربران از حضور آنها بی خبرند. در فهرست ارایه شده از سوی فیس بوک شکلک های لایک، خنده، گریه، ناراحت، غمگین، بی حوصله و… به چشم می خورد. اما اگر دوست داشته باشید برخی شکلک هایی را که در این فهرست ارایه نشده در نوشته های خود به کار برید با تایپ نمودن (^^^) می توانید تصویر کوچک یک کوسه سفید را به متن خود اضافه کنید، تایپ <(“) یک پنگوئن را برای شما نمایان می نماید و ]|: به معنی ربات است.

وارونه نمودن صفحه و استفاده نمودن از زبان دزدان دریایی

فیس بوک خدمات خود را با بیش از ۱۰۰ زبان مختلف در اختیار مشترکان قرار می دهد و در یک بررسی جدید مشخص شده که ۶۰ درصد کاربران این شبکه اجتماعی از زبان انگلیسی استفاده نمی کنند. طی یک سال گذشته بیش از ۲۵۰۰ داوطلب به فیس بوک کمک نمودند تا این شرکت بتواند سرویس های مختلف خود را بدون هرگونه اشتباه به زبان ترکی ارایه دهد و هم اکنون ترک های یکی از بزرگ ترین گروه های مخاطبان آن می باشند. فیس بوک همچنین ابزار ویژه ای برای ترجمه در اختیار مشترکان خود قرار داده ست که با نام Translations شناخته می گردد و اگر زبان ویژه کاربران در آن ارایه نشده باشد، می توان از این ابزار مترجم بهره برد.

با این وجود اگر قصد سرگرمی در فیس بوک را دارید، در بخش زبان های این شبکه اجتماعی امکان هایی ارایه شده است. برای این کار می توانید به بخش تنظیمات (Setting) بروید و سپس بخش زبان (Language) را انتخاب کنید. در این بخش ۲ گزینه ناب یش روی شما قرار می گیرد. با انتخاب گزینه English (Pirate) زبان صفحه شما در حالت انگلیسی به زبان دزدان دریایی تغییر حالت می دهد و انتخاب گزینه English (Upside Down) باعث می گردد صفحه خود را وارونه در اختیار بگیرید.

تغییر تاریخ

زمانی که یک مطلب یا تصویر را روی صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیس بوک منتشر می کنید، تاریخ و ساعتی که این کار را انجام داده اید در پایین پست منتشرشده از سوی شما ثبت می شود. همچنین در صورت تمایل می توانید موقعیت جغرافیایی را که در آن اطلاعات مورد نظر خود را با دیگران به اشتراک گذاشته اید پایین هر مطلب مشخص کنید. هر مشترک شبکه اجتماعی فیس بوک به طور میانگین روزانه ۲۱ دقیقه در این پلتفرم گشت و گذار می نماید و در بیشتر مواقع اطلاعات جدید روی صفحه شخصی خود می گذارد.

بررسی ها نشان داده ست هر شرکت یا سازمانی که در فیس بوک صفحه اختصاصی دارد، دست کم روزانه ۲ بار مطلب جدید روی آن منتشر می نماید. اما اگر مطلبی در گذشته منتشر شده ست که تمایل دارید تاریخ آن را تغییر دهید، راهی می باشد؟ برای این کار باید از فلش کوچکی که در قسمت بالا و سمت راست هر مطلب قرار دارد، استفاده کنید. با کلیک روی این فلش، منوی جدید برای شما باز می گردد که سومین گزینه آن «تغییر تاریخ» (Change Date) است. با این امکان می توانید تاریخ مطلبی را که در گذشته منتشر نموده اید به زمان دلخواه تغییر دهید.

10 امکان کاربردی فیس بوک که شاید ندانید

دنبال نمودن صفحاتی که جزو دوستان تان نیستند

در شبکه اجتماعی فیس بوک می توانید اطرافیان و آشنایان را در فهرست دوستان خود قرار دهید. در این صورت اگر مطلب جدیدی از سوی آنها منتشر شود، روی صفحه اصلی شما نمایان می گردد تا در جریان آخرین فعالیت آنها قرار بگیرید. اما اگر یک صفحه در فهرست دوستان شما نباشد، باز هم می توانید اطلاعات آن را دنبال کنید.

اگر شما در بخش اطلاعات شخصی کاربری می باشید که این گزینه را فعال نموده است، در کنار گزینه «افزودن به فهرست دوستان» کلیدی با نام Follow برای تان نمایان می گردد که با زدن آن می توانید اطلاعات منتشرشده روزانه این فرد را در اختیار بگیرید. برای فعال نمودن این گزینه در صفحه شخصی خود به بخش تنظیمات فیس بوک بروید و سپس روی گزینه Followers Link که در سمت چپ منو قرار گرفته ست کلیک کنید. در اینجا باید گزینه Who Can Follow Me را از حالت Friends به Everyone تغییر دهید.

گزینه Other برای گرفتن پیام های خصوصی

زمانی که روی گزینه ویژه پیام های خصوصی کلیک می کنید، به صورت خودکار وارد بخش اصلی می شوید که فهرست پیام های قدیمی و جدید در آن قرار گرفته است. این بخش با نام Inbox هم شناخته می شود. اما اگر قسمت بالا و سمت راست آن را نگاه کنید متوجه خواهیدشد گزینه دیگری با نام Other موجود است. در این فولدر، پیام های خصوصی منتشر می گردد که افرادی خارج از فهرست دوستان شما آنها را ارسال نموده اند. برای آنکه مدیریت مناسبتری در پیام های خصوصی خود داشته باشید، فیس بوک این ۲ دسته پیام را به روش یادشده از یکدیگر متمایز نموده است.

مخفی نمودن اطلاعات یک صفحه

تصور کنید با فردی دوست می باشید که هر روز حجم گسترده ای از اطلاعات را به اشتراک می گذارد و این مساله باعث شده تا نتوانید اخبار و اطلاعات منتشرشده از دیگران را به خوبی دریافت کنید. این اتفاق ممکن ست زمانی رخ دهد که صفحه شخصی یک برند یا شرکت را در فهرست دوستان خود اضافه نموده اید و هر روز آگهی های تبلیغاتی فراوانی را از سوی آن مشاهده می کنید که شما را سردرگم  نموده است.

برای مخفی نمودن مطلب فراوانی که از سوی یک صفحه خاص منتشر می شود، روی فلش کوچکی که در قسمت بالا و سمت راست هر پست منتشرشده از سوی این صفحه قرار دارد کلیک کنید و سپس گزینه Unfollow را بزنید.

ذخیره نمودن برای بعد

اگر در میان موارد به اشتراک گذاشته شده از سوی دوستان و اطرافیان مطلبی مشاهده نمودید که تمایل داشتید آن را ذخیره کنید تا بعد با فراغ بیشتر سراغ آن بروید، امکان ویژه ای برای شما ارایه شده است. برای این کار باید سراغ فلش کوچکی بروید که در قسمت بالا و سمت راست هر مطلب ارایه می شود. با کلیک نمودن روی این فلش یک منوی جدید را پیش روی خود می بینید که در قسمت پایین آن گزینه ای را با نام Save در اختیار می گیرید. با این کار می توانید مطلب مورد نظر خود را ذخیره کنید و آن را در فهرست ویژه ای که در سمت چپ صفحه شخصی تان نمایان شده ست دراختیار بگیرید. در این فهرست نام تمام مطالب، تصاویر و ویدیوهایی که در زمان های مختلف ذخیره نمودید آورده شده است.

10 امکان کاربردی فیس بوک که شاید ندانید

مشاهده موقعیت های جغرافیایی خود

ممکن ست گاهی این سوءظن برای شما پیش بیاید که شخص دیگری وارد صفحه اختصاصی تان در فیس بوک شده است. برای اطمینان از این اتفاق امکان ویژه ای می باشد-که موقعیت های جغرافیایی مختلف برای ورود به صفحه شخصی شما را نمایان می نماید تا معلوم گردد در تاریخ مورد نظر شما ورود از چه نقطه ای در کره خاکی صورت گرفته است. برای مشخص شدن موقعیت جغرافیایی خود به بخش تنظیمات صفحه خود بروید و وارد فولدر Security شوید.

در این بخش گزینه ای با نام Where You’re Logged In می باشد-که مکان ورود به صفحه شخصی معنی می دهد. با فعال نمودن این گزینه می توانید تمام ورود و خروج های انجام شده به صفحه خود از طریق رایانه رومیزی یا دستگاه موبایلی را بررسی کنید. این امکان معمولا اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیایی، مرورگر  اینترنتی استفاده شده و نوع دستگاهی که با آن ورود انجام شده ست را نمایان می نماید. اگر یکی از گزینه های ارایه شده در فهرست مربوط به ورود شخص دیگری باشد، می توانید دستگاه مورد نظر یا نقطه جغرافیایی ارایه شده را به طور کامل غیرفعال کنید.

مدیریت ارتباطات

فیس بوک قابلیتی در اختیار مشترکان خود قرار می دهد که به کمک آن می توانید تاریخچه گفت و گوها و ارتباطات خود با یکی از دوستان تان را در اختیار بگیرید. برای این کار پس از ورود به صحفه شخصی خود باید به آدرس www.facebook.com/us بروید. در این بخش فهرست تمام گفت و گوها و تاریخچه فعالیت های شما با افراد مختلف نمایان می گردد و اگر روی یکی از آنها کلیک کنید، می توانید همه فعالیت های مشترک خود در تاریخ های متفاوت را در اختیار بگیرید.

ارسال فایل هنگام گفت و گوی فیس بوکی

زمانی که پنجره کوچک برای گفت و گوی آنلاین را در فیس بوک باز می کنید، در قسمتب الا و سمت راست این پنجره گزینه های مختلفی برای تان نمایان می شود. یکی از این گزینه ها Add File یا همان افزودن فایل ست که به شما امکان می دهد تصویر، متن، ویدیو یا دیگر انواع فایل ها را از حافظه داخلی دستگاه خود انتخاب کنید و آن را برای دوست خود بفرستید.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط کافه موزیک